Peter Gonda

Peter Gonda je:

  • riaditeľ a (politický) ekonóm Konzervatívneho inštitútu M. R. Štefánika a
  • externý lektor ekonómie na Univerzite Komenského v Bratislave.

Oblasti, ktorým sa venuje:

Conservative Economic Quarterly Lecture Series /CEQLS/

Akadémia Klasickej Ekonómie

Na obranu slobodného trhu
 
 
Peter Gonda SLOBODA - VLASTNÍCTVO - ZODPOVEDNOSŤ ... o ekonómii, ekonomickom liberalizme a tradičných hodnotách
   

1. Prednášky hostí (foto: Radovan Kazda, KI)

ĽUBOŠ PÁSTOR [vpredu], University of Chicago: Chicagská ekonomická škola a ajej význam pre súčasnosť, prednáška v rámci CEQLS, Bratislava, 17. december 2007 (viac na linku Konzervatívneho inštitútu)
MICHAEL NOVAK [vpredu], American Enteprise Institute: Ekonómia, etika a kríza sociálneho štátu, prednáška v rámci CEQLS, Bratislava, 28. jún 2007 (viac na linku Konzervatívneho inštitútu)
JAMES BARTHOLOMEW [vľavo]: "Škody spôsobované sociálnym štátom", prednáška SKOI a Konzervatívneho inštitútu M. R. Štefánika, Bratislava, 18. apríl 2007 (viac na linku Konzervatívneho inštitútu)
PASCAL SALIN [vpravo], profesor ekonómie na Université Paris-Dauphine: "Two Diverging Approaches of Economic Integration", prednáška na Ekonomickej univerzite v Bratislave, 22. marec 2007 (viac na linku Konzervatívneho inštitútu)
PASCAL SALIN, profesor ekonómie na Université Paris-Dauphine: Prečo potrebujeme kapitalizmus a konkurenciu, prednáška v rámci CEQLS, Bratislava, 21. marec 2007 (viac na linku Konzervatívneho inštitútu)
JOSEF ŠÍMA [vpravo], Liberální institut: Vlastnícke práva vs "verejný záujem", prednáška v rámci CEQLS. Bratislava, 13. december 2006 (viac na linku Konzervatívneho inštitútu)
Johnny MUNKHAMMAR [vľavo],Timbro: Kopírujte severské riešenia, nie problémy!, prednáška v rámci CEQLS. Bratislava, 23. október 2006 (viac na linku Konzervatívneho inštitútu)
Richard W. RAHN [vľavo], riaditeľ "Center or Global Economic Growth": Úloha vlády. Desať bodov na ceste k ekonomickému rastu a slobode, prednáška v rámci CEQLS. Bratislava, 27. jún 2006 (viac na linku Konzervatívneho inštitútu )
[v strede: Jack Sleggers, riaditeľ Americkej obchodnej komory na Slovensku].
William NISKANEN [vpravo], riaditeľ CATO Institute: pdf/Alternative%20Political%20and%20Economic%20Futures%20for%20EuropeSK.pdfAlternatívy politickej a ekonomickej budúcnosti Európy, prednáška v rámci CEQLS. Bratislava, 8. december 2005 (viac na linku Konzervatívneho inštitútu)
Daniel MITCHELL [vpravo], ekonomický expert Heritage Foundation pre daňovú politiku: Daňová daňová harmonizácia vs. konkurencia v EÚ , prednáška v rámci CEQLS. Bratislava, 17. október 2005 (viac na linku Konzervatívneho inštitútu).
Marian TUPY [vpravo], zástupca riaditeľa Projektu svetovej ekonomickej slobody v rámci CATO Institute:Slovensko a euro: netreba sa nikam ponáhľať, prednáška v rámci CEQLS. Bratislava, 15.jún 2005 (viac na linku Konzervatívneho inštitútu).
Jozef KUČERÁK (vpravo): "15 rokov ekonomickej transformácie na Slovensku", rozhovor na konferencii Konzervatívneho inštitútu M.R. Štefánika a SKOI "Od novembra 1989 do novembra 2004" (Bratislava, 18. november 2004).

2. Vlastné prednášky a iné prezentácie


Prezentácia kníh Na obranu slobodného trhu a Z bludného kruhu
(Bratislava, 11. jún 2007)
Nevýhodnosť a rizikovosť členstva Slovenska v eurozóne
(prezentácia na konferencii EUportal.cz a Konzervatívneho inštitútu M. R. Štefánika "Česká a Slovenská republika - Budoucnost evropské integrace", Praha, 30.5.2007)
Kritéria ne/výhodnosti členstva Slovenska v eurozóne
(tlačová konferencia s médiami, Bratislava, 19. február 2007)
Akadémia klasickej ekonómie, 1. seminár
(projekt Konzervatívneho inštitútu M. R. Štefánika v partnerstve s Vysokou školu manažmentu. Bratislava, 31. január 2007)
Rozpočet verejnej správy: premrhaná šanca, diskusný príspevok na Konzervatívnom klube. Bratislava, 9. november 2006.
Ekonomický liberalizmus: prirodzený a prospešný, prednáška na stretnutí Medzinárodného klubu. Bratislava, 9. máj 2006
Rozpočet verejnej správy na volebný rok nie je reformný /pravicový/, diskusný príspevok na Konzervatívnom klube. Bratislava, 5. október 2005.
Slovensko a eurozóna: prínosy a náklady, prednáška v rámci CEQLS, Bratislava, 15. jún 2005
Risks of European Social Model for Slovakia, prednáška na medzinárodnej konferencii City University a Konzervatívneho inštitútu M.R. Štefánika. Bratislava, June 14, 2005.
Diskusia v relácii STV Pod lampou

3. Cesta s Michalom Novotom v USA (Washington DC, New York, Milwaukee, Colorado Springs). Cieľ cesty: nadviazanie kontaktov s kľúčovými pro-trhovými think-tankami a získanie skúseností zo sociálnych reforiem v štátoch New York, Wisconsin a Colorado)

3.1 Washington, D.C.

3.2 New York (Ground Zero; Socha slobody)

3.3 Milwaukee (s naším hostiteľom - Jasonom Turnerom [druhý zľava] - a jeho asistentom; Michiganské jazero)

3.4 Colorado Springs (s našimi hostiteľmi - manželmi Wulfovcami)

Index
Texty
 -   články
 -   e-texty
Prednášky pre verejnosť
Akadémia klasic. ekonómie
Výučba na VŠ
Štúdie a publikácie
Rozhovory a diskusie
Odporúčané
 -   linky
 -   knihy
 -   cudzie texty
Foto
Kontakt
Životopis
Info
English

Copyright © 2006–2024 Peter Gonda, all rights reserved.
Powered by Metafox CMS of Platon Group.