Peter Gonda

Peter Gonda je:

  • riaditeľ a (politický) ekonóm Konzervatívneho inštitútu M. R. Štefánika a
  • externý lektor ekonómie na Univerzite Komenského v Bratislave.

Oblasti, ktorým sa venuje:

Conservative Economic Quarterly Lecture Series /CEQLS/

Akadémia Klasickej Ekonómie

Na obranu slobodného trhu
 
 
Peter Gonda SLOBODA - VLASTNÍCTVO - ZODPOVEDNOSŤ ... o ekonómii, ekonomickom liberalizme a tradičných hodnotách
   

Tim Evans: Význam klasickej liberálnej politickej ekonómie pre súčasnosť a ekonomické reformy

(dňa 6.9.2010 v sekcii "ekonomické info")

Na pozvanie Konzervatívneho inštitútu M.R. Štefánika bude mať 20. septembra 2010 v Bratislave prednášku v rámci CEQLS Tim Evans, vedúci poradcov Adam Smith Institute. Témou jeho prednášky bude "Význam klasickej liberálnej politickej ekonómie pre súčasnosť a ekonomické reformy"

Dr. Tim EVANS je výkonný riaditeľ Cobden Centre, vedúci poradcov v Adam Smith Institute, predseda Economic Policy Centre a prezident Libertarian Alliance.

V rokoch 2002 až 2005 bol prezidentom a generálnym riaditeľom Centre for the New Europe v Bruseli a od roku 1993 do roku 2002 bol výkonným riaditeľom verejnej politiky v Independent Healthcare Association v Londýne, kde dohliadal na oblasť politických záležitostí a verejných vzťahov nezávislého zdravotného a sociálneho zabezpečenia vo Veľkej Británii. Bol považovaný za hlavnú hybnú silu Konkordátu 2000, označeného denníkom Financial Times označený za „najvýznamnejšiu historickú udalosť britského zdravotníctva za ostatných 50 rokov“.

V roku 1991 bol hlavným ekonomickým a politickým poradcom a vedúcim tímu poradcov predsedu vlády SR Jána Čarnogurského. Na konci 80. rokov 20. storočia bol zástupcom riaditeľa vo Foundation for Defence Studies a konzultantom Adam Smith Institute. V roku 1993 získal titul PhD. na London School of Economics. Je politickým sociológom špecializujúcim sa na ekonómiu. Pôsobí v mnohých akademických inštitúciách, vrátane vyučovania študentov doktorandského štúdia Social Policy na London’s Guildhall University a taktiež Economics and Politics of the Future na Strategic Command Course britskej národnej Police Staff College v Bramshille. Od roku 2007 je členom prestížneho medzinárodného združenia klasických liberálov Mont Pelerin Society.

Tim Evans pravidelne poskytuje komentáre v televíznych a rozhlasových štúdiách. Jeho články boli publikované v denníkoch a časopisoch ako Guardian, Economist, Financial Times, Wall Street Journal Europe a množstve ďalších po celom svete. Je autorom mnohých kníh, monografií a článkov.

Viac o Timovi Evansovi, o jeho prednáške a o možnosti prihlásenia sa na ňu je možné nájsť na stránke Konzervatívneho inštitútu tu.

Index
Texty
 -   články
 -   e-texty
Prednášky pre verejnosť
Akadémia klasic. ekonómie
Výučba na VŠ
Štúdie a publikácie
Rozhovory a diskusie
Odporúčané
 -   linky
 -   knihy
 -   cudzie texty
Foto
Kontakt
Životopis
Info
English

Copyright © 2006–2024 Peter Gonda, all rights reserved.
Powered by Metafox CMS of Platon Group.