Peter Gonda

Peter Gonda je:

  • riaditeľ a (politický) ekonóm Konzervatívneho inštitútu M. R. Štefánika a
  • externý lektor ekonómie na Univerzite Komenského v Bratislave.

Oblasti, ktorým sa venuje:

Conservative Economic Quarterly Lecture Series /CEQLS/

Akadémia Klasickej Ekonómie

Na obranu slobodného trhu
 
 
Peter Gonda SLOBODA - VLASTNÍCTVO - ZODPOVEDNOSŤ ... o ekonómii, ekonomickom liberalizme a tradičných hodnotách
   

Gene Smiley: Veľká depresia a súčasná ekonomická kríza: podobnosti a rozdiely

(dňa 18.11.2009 v sekcii "ekonomické info")

Na pozvanie Konzervatívneho inštitútu M.R. Štefánika príde na Slovensko a bude mať dňa 23. novembra 2009 v Bratislave verejnú prednášku a diskusiu v rámci CEQLS profesor ekonómie Gene Smiley. Témou jeho prednášky je "Veľká depresia a súčasná ekonomická kríza: podobnosti a rozdiely".

Gene Smiley je v súčasnosti emeritný profesor ekonómie Marquette University (USA). Na Katedre ekonómie Marquette University pôsobil od akademického roka 1973-1974 až do mája 2005. V roku 1994 bol menovaný za profesora.
Vo výskume a prednášaní sa špecializuje na americkú ekonomickú históriu a ekonomickú teóriu rakúskej školy. Publikoval dve knihy: The American Economy in the Twentieth Century (1994) a Rethinking The Great Depression (2002), ktorá práve vychádza v českom preklade pod názvom Nový pohled na velkou hospodářskou krizi (2009). Je tiež autorom kapitol v niekoľkých knihách, viacerých encyklopedických článkov a článkov v odborných časopisoch ako The Journal of Economic History, Business History Review, The Journal of Economics, The MidSouth Journal of Economics, Review of Austrian Economics, Essays in Business and Economic History, Business and Economic History, a Critical Review. Jeho pohľady boli publikované v mnohých novinách v Spojených štátoch amerických.

Viac o profesorovi Smileym, o jeho prednáške a o možnosti prihlásenia sa na ňu je možné nájsť na stránke Konzervatívneho inštiútu tu.

Index
Texty
 -   články
 -   e-texty
Prednášky pre verejnosť
Akadémia klasic. ekonómie
Výučba na VŠ
Štúdie a publikácie
Rozhovory a diskusie
Odporúčané
 -   linky
 -   knihy
 -   cudzie texty
Foto
Kontakt
Životopis
Info
English

Copyright © 2006–2024 Peter Gonda, all rights reserved.
Powered by Metafox CMS of Platon Group.