Peter Gonda

Peter Gonda je:

  • riaditeľ a (politický) ekonóm Konzervatívneho inštitútu M. R. Štefánika a
  • externý lektor ekonómie na Univerzite Komenského v Bratislave.

Oblasti, ktorým sa venuje:

Conservative Economic Quarterly Lecture Series /CEQLS/

Akadémia Klasickej Ekonómie

Na obranu slobodného trhu
 
 
Peter Gonda SLOBODA - VLASTNÍCTVO - ZODPOVEDNOSŤ ... o ekonómii, ekonomickom liberalizme a tradičných hodnotách
   

Konzervatívny inštitút získal za CEQLS medzinárodnú cenu Templeton Freedom Award 2009

(dňa 21.10.2009 v sekcii "ekonomické info")

Atlas Economic Research Foundation so sídlom v USA zverejnila pondelok 19. októbra 2009 výsledky prestížneho medzinárodného ocenenia Templeton Freedom Awards, ktoré sa každoročne udeľujú think tankom za výnimočnosť v presadzovaní osobnej slobody. Spomedzi viac ako 130 uchádzačov zo 47 krajín z rôznych končín sveta vybrali nezávislí hodnotitelia 16 víťazov v 8 kategóriách. Jedným z ocenených je i Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika (KI), ktorý získal cenu udeľovanú etablovaným inštitútom v kategórii Etika a hodnoty. Ocenenie patrí KI za realizáciu cyklu ekonomických prednášok Conservative Economic Quarterly Lecture Series (CEQLS).

Ocenený cyklus CEQLS, ktorý realizuje KI štvrťročne už od roku 2005, pozostáva z návštev renomovaných svetových osobností, ktoré v Bratislave prednášajú na témy so zameraním na ekonomické myslenie a aktuálne témy v kontexte ekonómie, etiky a slobody. KI v rámci tohto cyklu dosiaľ zrealizoval 16 prednášok významných hostí. V rámci tohto cyklu Slovensko navštívili a na verejne voľne prístupných prednáškach sa predstavili okrem iných i autor čílskej dôchodkovej reformy José Piñera, známy francúzsky profesor ekonómie a exprezident Mont Pelerin Society Pascal Salin, významný americký ekonóm a riaditeľ CATO Institute William Niskanen, americký filozof, teológ a politológ Michael Novak pôsobiaci v American Enterprise Institute či španielsky zástanca slobodného bankovníctva Jesús Huerta de Soto. Cyklus CEQLS realizuje KI v súčasnosti aj vďaka podpore hlavného partnera, ktorým je Penta Investments. Na realizácii cyklu KI spolupracuje so Stálou konferenciou Občianskeho inštitútu (SKOI), mediálnymi partnermi sú týždenník TREND, týždenník .týždeň a tlačová agentúra SITA.

Cieľom Templeton Freedom Awards je vyzdvihnúť prácu nezávislých think tankov, ktoré významnou mierou prispievajú k pochopeniu a šíreniu slobody vo svete. Ocenenia nesú meno po zosnulom filantropovi sirovi Johnovi Templetonovi a odovzdávajú sa od roku 2003. Slávnostné udeľovanie ocenení za rok 2009 sa bude konať vo Washingtone symbolicky dňa 9. novembra 2009, teda v deň, kedy si svet pripomenie 20. výročie pádu Berlínskeho múru, ktorý sa stal symbolom premien a návratu slobody do krajín bývalého komunistického bloku. Cenu za KI prevezme osobne ekonóm KI Peter Gonda, ktorý je zároveň koordinátorom cyklu CEQLS.

V Bratislave dňa 20. októbra 2009

Viac informácii je k dispozícii tu.

Index
Texty
 -   články
 -   e-texty
Prednášky pre verejnosť
Akadémia klasic. ekonómie
Výučba na VŠ
Štúdie a publikácie
Rozhovory a diskusie
Odporúčané
 -   linky
 -   knihy
 -   cudzie texty
Foto
Kontakt
Životopis
Info
English

Copyright © 2006–2024 Peter Gonda, all rights reserved.
Powered by Metafox CMS of Platon Group.