Peter Gonda

Peter Gonda je:

  • riaditeľ a (politický) ekonóm Konzervatívneho inštitútu M. R. Štefánika a
  • externý lektor ekonómie na Univerzite Komenského v Bratislave.

Oblasti, ktorým sa venuje:

Conservative Economic Quarterly Lecture Series /CEQLS/

Akadémia Klasickej Ekonómie

Na obranu slobodného trhu
 
 
Peter Gonda SLOBODA - VLASTNÍCTVO - ZODPOVEDNOSŤ ... o ekonómii, ekonomickom liberalizme a tradičných hodnotách
   

(dňa 10.5.2008 v sekcii Info)

Seminár Nadácie SOCIA, Združenia za sociálnu reformu a Konzervatívneho inštitútu M. R. Štefánika "Mosty z chudoby" sa bude konať vo štvrtok 22. mája 2008 od 10.00 do 14.00 hod. v Pálffyho paláci (Zámocká 47) v Bratislave. Prednášku a diskusiu s účasníkmi seminára bude mať Ruby K. Payne.

Ruby K. Payne, Ph. D., je sociologička, konzultantka a lektorka na tému generačnej chudoby. Publikovala viac ako 30 kníh a množstvo učebníc. Z jej prvotiny A Framework for Understanding Poverty (Základy porozumenia chudobe) sa predalo viac ako milión výtlačkov. V knihe Crossing the Tracks for Love (Prekračovanie hraníc pre lásku) píše o desiatich osobnostných zdrojoch pomáhajúcich prekonať chudobu. V diele Bridges Out of Poverty (Mosty z chudoby) sa venuje odhaľovaniu skrytých pravidiel komunity, ich využitiu pri diagnostikovaní sociálnych problémov a hľadaní riešení.

Prihlášky na seminár v Bratislave posielajte do 16. mája 2008 na adresu matej@socia.sk. Svoju účasť môžete potvrdiť aj na tel. číslach 02 5564 5214 alebo 0903 493 037 (aj prostredníctvom SMS). Počet účastníkov je limitovaný, akceptované budú len prihlášky prvých 100 účastníkov. Simultánne tlmočenie je zabezpečené - pri prihlasovaní ohláste, či máte záujem využiť slúchadlá.

Viac informácii o seminári v Bratislave je dostupných tu a o obdobnom seminári s Ruby Payne v Košiciach 21.mája 2008 tu.

Index
Texty
 -   články
 -   e-texty
Prednášky pre verejnosť
Akadémia klasic. ekonómie
Výučba na VŠ
Štúdie a publikácie
Rozhovory a diskusie
Odporúčané
 -   linky
 -   knihy
 -   cudzie texty
Foto
Kontakt
Životopis
Info
English

Copyright © 2006–2024 Peter Gonda, all rights reserved.
Powered by Metafox CMS of Platon Group.